Dny Pardubického kraje přivítá Kunětická Hora

KUNĚTICKÁ HORA - Třetí ročník Dnů Pardubického kraje přivítá tuto sobotu hrad Kunětická Hora. Kromě divadelních spolků, tanečních a hudebních skupin budou letos slavnosti věnované také třem místním pivovarům. Návštěvníci se tak mohou těšit na ochutnávku nápojů z Pardubic, Poličky a Hlinska.
"Dny Pardubického kraje na Kunětické Hoře začínají v deset hodin dopoledne. Návštěvníci se mohou těšit například na představení Východočeského divadla Pardubice, vystoupení hudebních skupin a šermířů, ochutnávky piva i ohňostroj, který začne v devět hodin večer. Na uvítanou jsou pro příchozí připraveny i malé dárky," řekla mluvčí krajského úřadu Kateřina Nohavová.
Program se bude odehrávat na dvou pódiích. Hlavní bude pod hradem v takzvaném Amfiteátru, druhé pódium najdou návštěvníci přímo na hradě. "Na něm se uskuteční přehlídka neprofesionálních uměleckých souborů a hudebních skupin z Pardubického kraje," uvedla Gabriela Čebišová z pořádající agentury. Zahrají tak například kapely Šmehydlo, Wo.Co.De. nebo Jet Beat.
Rondel pod hradem bude patřit lukostřelcům a sokolníkům, malá scéna bude také u Perníkové chaloupky, kde návštěvníci najdou muzeum perníku nebo si mohou na ohni opéct buřty.
"Nejslavnostnějším momentem Dnů Pardubického kraje bude opět královský průvod, který vychází ve tři hodiny odpoledne od Perníkové chaloupky. Koňské spřežení s kočárem v čele s hejtmanem Pardubického kraje panem Romanem Línkem budou doprovázet šermíři, " řekla organizátorka.

Pro děti budou připraveny různé soutěže o sladké odměny. Silným mužům a ženám pak bude určena soutěž v páce.
"Nebude chybět medovina, klobásky, rožněné selátko, steaky, bramboráky a další dobroty," dodala Čebišová.

Loňský ročník Dnů Pardubického kraje přivítal hrad Košumberk, rok předtím se slavnosti uskutečnily na Svojanově.

Autor: JIŘÍ TŮMA
MF Dnes - Pardubický kraj