Perníkové hejtmanství v zámečku pod "Kuňkou"

KUNĚTICKÁ HORA - "Co by to bylo za perníkové hejtmanství a město perníku bez perníkové chaloupky," řekl si před rokem současný majitel Lovčího zámečku pod Kunětickou horou Petr Mlejnek, a tak dal po třech letech chátrání souhlas se zahájením provozu muzea perníku a pohádek.
Historická buidova zámečku, v níž se vystřídala zednická škola, domov důchodců a která do konce devadesátých let sloužila jako ústav pro zdravotně postižené, tak bude využita pro zajímavé projekty v oblasti cestovního ruchu a společenských a rekreačních aktivit.
"Zatím jsme zrekonstruovali několik místnostáí v přízemí, kde funguje informační středisko a částečně také muzeum perníku. Proměnou prošlo i okolí zámečku, které jsme pojali jako pohádkové království," popisuje Luděk Šorm, duchovní otec projektu, při procházce kolem ohniště pro 12 měsíčků nebo otočného domečku. Prozrazuje, že má v plánu proměnit nejen vlastní Lovčí zámeček, ale i celý cca 25hektarový pozemek na atraktivní lokalitu plnou informací o regionu a pardubických symbolech, kam Pardubáci a návštěvníci města budou chodit za odpočinkem a zábavou.
I přesto, že zde informační centrum a muzeum perníku fungují zatím ve zkušebním provozu s obvyklou provozní dobou od 9 do 17 hodin každý den, desítky zápisů v návštěvní knize dokazují, že se zde návštěvníkům, zejména těm malým líbí. Lovčí zámeček dnes Perníkovou chaloupku najdete u obce Ráby pod Kunětickou horou.

(rato)
Noviny Pernštejn, 24.5.2004, strana 3