Velikonoce s Bílým perníkem

Informační centrum Děda Vševěda zve nejširší veřejnost na tradiční Velikonoce v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic.
O víkendu 7. a 8. dubna 2012 si návštěvníci budou zakoupit BÍLÝ PERNÍK®, jenž je světovým unikátem a který se poprvé prodával o Bílé sobotě 2009 v Perníkové chaloupce. V roce 2011 Bílý perník slavil velké úspěchy ve slovinské Radovljici při prvním summitu evropských muzeí perníku. Byl vybrán za základ nového stylu evropského perníku pro 21. století, neboť kombinuje tradiční metodu vytlačování do forem, rozšířenou po celé Evropě do konce 19. století, se zdobením cukrovou polevou, jež je produktem 20.století a v němž lze již sledovat národní specifika.
Bílý perník
Bílý perník
Bílé perníky nebudou samozřejmě jedinou atrakcí. Návštěvníci uvidí v sobotu i v neděli, jak se zdobí velikonoční kraslice a jak se pletou pomlázky z vrbových proutků. Přijedou řemeslníci, kteří budou předvádět a prodávat své umění. Realitní kancelář perníkových nemovitostí ® nabídne atraktivní chaloupky z pardubického perníku včetně čísla popisného a výpisu z Katastru perníkových nemovitostí ®. Je to ideální dárek třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Opravdovým a prozíravým "investorům" doporučujeme nakoupit Pardubické zlato a Zlato z Pardubic od Krále perníku.
O žaludky návštěvníků se postarají provozovny U všech čertů - útulna a občerstvovna a Otesánkova mlsárna. Místní gastronomickou specialitou, kterou osobně připravuje Červená Karkulka, jsou Pečení holubi!
O Velikonocích bude Perníková chaloupka otevřena denně od 9.00, poslední cesta pro perníčky začne v 16.30 hodin. Přijďte, těšíme se na Vás!

(šm)