PROBUZENÍ JEŽIBABY ze zimního spánku a oslava jejích narozenin

MUZEUM PERNÍKU ® v Perníkové chaloupce u Pardubic zahajuje již 8. sezónu! Slavnostně v sobotu 5. března 2011 od 9 do 16.30 hodin oslavou 8. úředních narozenin paní Ježibaby, jež procitne z dvouměsíčního zimního spánku.
Silvestrovské uložení Ježibaby k zimnímu spánku 2010 - sladké sny o dětech
Ježibaba spící
Každý vzdělaný člověk ví, že Ježibaba z Perníkové chaloupky děti nejí. To je jenom pomluva, že chtěla sníst Jeníčka a Mařenku! Bránila jen svůj majetek a oheň v peci zapálila dle pradávného moudra: Kdo lže a krade, do pekla se hrabe! Ohnivou cestou, skrz pec.
Ježibaba má ráda prasečí, a tak v den svého probuzení ze zimního spánku (od Silvestra) připravila pro sebe a pro návštěvíky Perníkové chaloupky VEPŘOVÉ HODY v útulně U všech čertů.
Kdy se paní Ježibaba narodila doopravdy, nikdo s určitostí neví. Podle délky vousů a jiných příznaků lze usuzovat, že je jí již více než 750 let.
Své 8. úřední narozeniny oslavi vesele tak jako dříve... Přijďte se přesvědčit! Uvidíte stovky krásných perníků, mistrovsky zdobených i vytlačovaných do dřevěných forem. Paní Ježibaba se na svůj velký den pečlivě připravila a dětem i dospělým bude předvádět své mistrovské umění.
Zájemci o netradiční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí® zakoupit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí®. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Opravdovým a prozíravým "investorům" doporučujeme Pardubické zlato a Zlato z Pardubic od Krále perníku®.
K tanci a poslechu bude hrát a zpívat kapela Maruščiny Jahody. Stejně jako vloni bude PERNÍKÁŘSKÝ BÁL moderovat Marie Schillerová.
Program plesové zábavy také osobně na pódiu i na tanečním parketu okoření zástupci pardubických výrobců medového perníku: Goldfejn CZ s.r.o., JaJa - Jarmila Janurová, Pavel Janoš, Josef Novotný a Alena Zachová.
Připravuje se bohatá PERNÍKOVÁ TOMBOLA, do níž přispěla i paní Ježibaba z Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, a jejíž výtěžek bude věnován Východočeskému muzeu v Pardubicích na výzkum fenoménu "Pardubický perník".
Přejeme Vám příjemnou zábavu.

(šm)