Aviatik Jan Kašpar na Turistické známce

Letošní pokus o překonání českého, evropského a světového rekordu v setkání nositelů jmen Jan a Marie u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic, které se koná ve státní svátek 6. července od 9 do 17 hodin, připomene stoleté výročí prvního veřejného vzletu ing. Jana Kašpara v Pardubicích.
K této tradiční akci byla letos vydána Výroční turistická známka s portrétem Jana Kašpara, která se jistě stane lákavým magnetem pro sběratele a turisty z celé republiky k návštěvě Perníkového hejtmanství.
VTZ Setkání Jeníčků a Mařenek 2010
VTZ k Setkání Jeníčků a Mařenek 6.7.2010
Celodenní program v areálu Perníkové chaloupky, který bude moderovat Marie Schillerová, připomene řadu osobností, nositelů jmen Jan a Marie, přinese setkání se zajímavými hosty, mezi nimi nebude chybět herec Jan Přeučil (s Evou Hruškovou zahrají divadelní představení "Čert a Káča"), veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, kvartet lesních rohů Jana Šustra, turnaj o cenu Jana Bechera, pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi, poutavé vyprávění Jana Řeháčka o letci Janu Kašparovi, Tři veteráni Jana Wericha v útulně U všech čertů, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby...
Setkání Jeníčků a Mařenek 2009 - registrace Jana Přeučila
Herec Jan Přeučil při registraci v Perníkové matrice v roce 2009.
Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z roku 2009, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova.
Nositelé jmen Jan nebo Marie, přijďte i jednotlivě či s rodinnými příslušníky a přáteli.

Setkání se koná za každého počasí.

(šm)