Sousedské slavnosti 2009

Ve státní svátek 8. května 2009 se v Perníkovém hejtmanství uskuteční 2. ročník Sousedských slavností.
Program v areálu Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic přinese všem návštěvníkům z blízka i daleka mnoho krásných zážitků a příjemně strávených chvil s voňavým perníkem a nabídkou různých drobností pro radost od regionálních řemeslníků a trhovců.
Slavnosti Perníkového hejtmanství 2008
Z loňského jarmarku
Na Sousedské slavnosti se důkladně připravila paní Ježibaba z Perníkové chaloupky a představí kromě svého mistrovství i nový perník s reliéfem hradu Kunětická hora. Jeho dřevěnou formu vyřezal Mistr Oldřich Kvapil, který bude "naživo" předvádět své umění.
Svatováclavská perníková tlačenice 2008
Ing. Oldřich Kvapil, oceněný "Nositel lidové tradice"
Každý zájemce si bude moci v perníkářské dílně vytlačit svůj perníček, pro movitější zákazníky je připravena nabídka atraktivního bydlení v ulicích Pavla Janoše a Jarmily Janurové, kterou organizuje Realitní kancelář perníkových nemovitostí. Ke každé perníkové chaloupce s pozemkem je přiděleno číslo popisné a předán Výpis z katastru perníkových nemovitostí.
Perníková chaloupka ®
V ulici Pavla Janoše č.p. 1401 bydlí od loňského roku také Honza Vyčítal.
Jarmareční mumraj unaví, a tak přijde jistě vhod rychlé občerstvení U všech čertů nebo Otesánkova mlsárna. Na program v areálu Perníkové chaloupky, jenž je přístupný od 9 do 17 hodin zdarma, navazuje nabídka hradu Kunětická hora se střeleckým dnem a westernový program u Restaurace pod Kunětickou horou. V průběhu dne lze navštívit i Slavnosti perníku v Pardubicích na zámku (vzdáleno cca 5 km).
Sousedské slavnosti se konají za každého počasí. Přijďte si odpočinout do krásné jarní přírody Perníkového hejtmanství! Srdečně zvou obyvatelé Perníkové chaloupky a MAS regionu Kunětická hora.

(šm)