Perníkiádu s VŘSR zahájí výstřel

Ráby - Tak jako v předchozích dvou letech, i letos ve státní svátek pořádá Informační centrum děda Vševěda s pardubickými skauty neobvyklé sportovní klání, jehož cílem je pobavit se a překonat Velké Říjnové Sportovní Rekordy (VŘSR) z loňského roku.
Úterní Perníkiádu s VŘSR stylově zahájí výstřel (kdo ví, možná z Aurory) v deset hodin u Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora.
"Z bohatého a veselého programu originálních soutěžních disciplín můžeme zmínit běh za drakem, hledání živé vody, čapí stoj na jedné noze, hod koštětem do dálky, liščí běh s pytlem zázvoru, popelení, hod oříšku do Popelčina střevíčku či obskakování žabí královny," uvedl za pořadatele Luděk Šorm.
"Vždy v celou hodinu budou vítězům minulé disciplíny předány krásné medaile, jejichž dřevěnou formu vyřezal Oldřich Kvapil, nositel lidové tradice, a které napekla hodná paní Ježibaba, jež je hlavním sponzorem perníkijského výboru," podotkl druhý z organizátorů Petr Baláž.
"Soutěžit po celý den od deseti do sedmnácti hodin může každý příchozí. Výsledky budou přepočítány podle věku a pohlaví soutěžícího, aby se odstranil případný handicap. Velké Říjnové Sportovní Rekordy z letošního roku budou překonávány v letech následujících," řekl Luděk Šorm.
"Startovné ani vstupné na Perníkiádu 2008 nebude vybíráno, ceny útěchy jsou zajištěny," ujistil Petr Baláž.
"V doprovodném programu bude ke své návštěvě lákat i Muzeum perníku s ukázkou pečení staročeských dekorativních perníčků," sdělil Luděk Šorm. "Občerstvení zajišťuje Otesánkova mlsárna a útulna U všech čertů," uzavřel Petr Baláž.

Tomáš Dvořák
Pardubický deník 27.10.2008 s.5