Perníkiádu s VŘSR zahájí výstřel !

Informační centrum Děda Vševěda v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic zve nejširší veřejnost na sportovní hry pro děti i dospělé, připravené ve spolupráci s pardubickými skauty, při nichž jsou překonávány Velké Říjnové Sportovní Rekordy z minulých let.
Tato největší sportovní událost u Perníkové chaloupky bude odstartována výstřelem z ... (?) ve státní svátek 28. října v 10.00 hodin u Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic.
Perníkiáda s VŘSR 2007
Běh za drakem
Z bohatého a veselého programu originálních soutěžních disciplín můžeme zmínit běh za drakem, hledání živé vody, čapí stoj na jedné noze, hod koštětem do dálky, liščí běh s pytlem zázvoru, popelení, hod oříšku do Popelčina střevíčku či obskakování žabí královny.
Perníkiáda 2006
Perníkijská medaile
Vždy v celou hodinu budou vítězům minulé disciplíny předány krásné medaile, jejichž dřevěnou formu vyřezal ing. Oldřich Kvapil, nositel lidové tradice, a které napekla hodná paní Ježibaba, jež je hlavním sponzorem Perníkijského výboru.
Perníkiáda s VŘSR 2007
Liščí běh s pytlem zázvoru
Soutěžit může každý příchozí, výsledky budou přepočítány podle věku a pohlaví soutěžícího, aby se odstranil případný handicap.
Perníkiáda s VŘSR 2006
Čapí stoj na jedné noze
Velké Říjnové Sportovní Rekordy z letošního roku budou překonávány v letech následujících.
Perníkiáda s VŘSR 2006
Lízátka
Startovné ani vstupné na Perníkiádu není vybíráno, ceny útěchy jsou zajištěny.
Perníkiáda s VŘSR 2006
Na stupních vítězů
V rámci doplňkového programu bude ke své návštěvě lákat i Muzeum perníku s ukázkou pečení staročeských dekorativních perníčků, občerstvení zajišťuje Otesánkova mlsárna a útulna U všech čertů.

(šm, bal)