Svatý Václav i z perníčku...

Již tradičně se sjíždějí do Perníkové chaloupky u Pardubic ve svátek svatého Václava malí i velcí návštěvníci, aby si v den Svatováclavské perníkové tlačenice sami mohli zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále. A nejinak tomu bude i letos v poslední zářijovou neděli, na kterou datum 28.9. letos připadlo.
Perníkářská dílna Ježibaby
Perníková chaloupka otevře své brány v 9 hodin ráno a po celý den až do 17 hodiny podvečerní budou mít příchozí návštěvníci možnost nejen nakoupit u řemeslných stánků, seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků či vidět šikovné ruce Mistra řezbáře pana ing. Oldřicha Kvapila při vyřezávání perníkových forem, ale k návštěvě bude lákat i Muzeum perníku a pohádek, Otesánkova světnička nebo kolotoč na muří nožce "Domečku, otoč se!".
Svatováclavská perníková tlačenice 2006
Ing. Oldřich Kvapil, nositel lidové tradice
Neméně důležitým bodem svátečního programu je pak představení Lidového divadla Tereza Marcely Slavíkové z hradu Křivoklátu, které v průběhu celého dne opakovaně sehraje frašku trhající bránice nazvanou "Jak to vlastně bylo s knížetem Václavem?" doplněnou veselými "Malovanými pohádkami" pro děti.
Divadlo tety Terezy
Lidové divadlo Tereza Marcely Slavíkové z Křivoklátu
Stravu pevnou i tekutou zajišťuje útulna U všech čertů, suvenýry, perníčky a originální Perníkové chaloupky s vlastním výpisem z Katastru perníkových nemovitostí zakoupíte v Informačním centru děda Vševěda, které je součástí Muzea perníku a pohádek pod Kunětickou horou u Pardubic.
Na setkání s vámi se 28. září těší provozovatelé v čele s hodnou paní Ježibabou.

(bal)