Medobraní - dětský den u Perníkové chaloupky

Ve spolupráci s pardubickým Svazem včelařů, především s rodinou včelaře pana Josefa Vlacha, a za mediální podpory královéhradeckého kina Centrál připravili provozovatelé pohádkového světa pod Kunětickou horou u Pardubic u příležitosti Mezinárodního dne dětí třetí ročník akce nazvané Medobraní, které se letos uskuteční v sobotu 31. května a v neděli 1. června vždy od 9 do 17 hodin.
Návštěvníci se během těchto dnů seznámí nejen s technikou a způsobem odběru plástů ze včelích úlů, ale také s vytáčením čerstvého medu a jeho dalším zpracováním. Chybět nebude ani ochutnávka a prodej vytočeného medu či doplňkový prodej medoviny, svíček ze včelího vosku, propolisu a dalších včelích produktů.
Děti se mohou těšit na chaloupku na muří nožce "Domečku, otoč se!" či na soutěže a hry o sladké ceny a rodiče se budou moci zastavit a nakoupit u některého z jarmarečních stánků a připomenout si tak mnohdy zapomenutá a opomíjená řemesla našich babiček a dědečků.
Perníková chaloupka ®
K návštěvě bude lákat i Muzeum perníku s ukázkou pečení staročeských dekorativních perníčků, občerstvení včetně zmrzliny nebo možnosti zakoupení párku na opečení v Ohništi pro 12 měsíčků zajišťuje Otesánkova mlsárna a útulna U všech čertů.

(bal)