Strašidla řádila v Perníkové chaloupce

Ráby - Včera se v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická Hora u Pardubic sešla strašidla a nadpřirozené bytosti!
Konalo se tak u příležitosti Dne duchů. "Ten se uskuteční každoročně v tento státní svátek," uvedl jednatel Perníkového hejtmanství Luděk Šorm.
Děti s rodiči mohly poznat nejen tajemná a strašidelná zákoutí Perníkové chaloupky, ale také například ochutnat Otesánkův mls či nahlédnout do Perníkářské dílny paní Ježibaby a Vězení pro zloděje perníku s prstovým tlustoměrem. Děti se vydaly také do Pekla, kde navštívily Čertovskou kuchyni, hrály karty s živým čertem a kreslily do Pekelné knihy! "Od rána dorazilo zhruba tisíc lidí, mezi nimi i rodlina známého baviče Karla Šípa," uvedl provozovatel Pekla Petr Baláž. "Čerta jsem se nebála a moc se mi v pekle líbilo," usmívala se malá Veronika.
Strašidla řádila v Perníkové chaloupce
Po strašidelném přivítání mohly děti vyrazit do Pekla. Zde kreslily do Pekelné knihy. Foto: Tomáš Kubelka
"Spousta dětí dorazila v pohádkových a strašidelných kostýmech, někdy byly v přestrojení i celé rodiny. A tak sem zavítal klan vodníků či smrtka se svou družinou," uvedl Luděk Šorm, který návštěvníky vítal rovněž v kostýmu. "Je to tu moc pěkné, příští rok přijdeme zase," opakovali snad všichni hosté pohádkového království pod Kunětickou horou.

(fiž)
Deníky Bohemia 18.11.2006 s.6